گروه فنی مهندسی الکتریکالا

کابل کشی درایوها پرتو صنعت

کابل کشی ورودی سه فاز و خروجی موتور باید کاملا با رعایت استانداردهای لازم انجام گیرد . فاصله بدین کابل‌های ورودی و خروجی موتور باید حداقل 30cm باشند. کابل‌های موتور باید تا حد امکان کوتاه باشند. یعنی درایو باید در نزدیک‌ترین مکان به موتور نصب گردد تا فاصله موتور و درایو مسیر کوتاهی باشد. باید کابل‌ها مخصوصاً کابل‌های موتور شیلددار انتخاب شوند تا تاثیر نویز و فرکانس‌های الکترومغناطیسی منتشر شده به کمترین مقدار برسد.

سیستم ارت مناسب و مطمئن باید وجود داشته باشد و کابل‌های ارت نیز متناسب با کابل‌های سه فاز و موتور انتخاب گردند. کابل‌های کنترلی نیز باید شیلددار انتخاب شوند و از مسیرهای جداگانه با کابل‌های قدرت عبور داده شوند. بهتر است از فیلترها و راکتورهای ورودی و خروجی استفاده گردد تا میزان هارمونیک‌ها و امواج فرکانس بالای مغناطیسی کاهش یابد و سیستم نصب شده ایمنی و حفاظت بالایی داشته باشد.

کابل کشی درایوها پرتو صنعتتوضیحات کلی کابل کشی درایو:

کابل انتخابی باید بتواند جریان نامی درایو را تحمل نماید و به همین منظور از جدول جریان دهی درایو و کابل‌های توصیه شده استفاده گردد.

- کابل باید در جریان نامی دائم توانایی کار در دمای C°70 را داشته باشد.

- اندوکتانس و امپدانس کابل و اتصال PE(سیستم ارت) باید متناسب با ولتاژ مجازی باشد کده در شرایط فالدت وجود دارد. بنابراین ولتاژ نقطه فالت در زمانی‌که اتصال زمین رخ می دهد نباید افزایش زیادی داشته باشد.

- برای موتور و ورودی درایو باید کابل شیلددار یکسان استفاده گردد و شیلد کابل باید به‌صورت 360 درجه دور کابل را بپوشاند.

- برای موتور فقط باید کابل‌های چند رشته (core multi) استفاده شود. و کابل‌های تک رشته جدا جدا بکار نروند.

تمامی حقوق این وب سایت برای شرکت الکتریکالا محفوظ است

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت