گروه فنی مهندسی الکتریکالا

صنعت چوب

دستگاه های مورد استفاده در صنعت چوب که عمدتا برای تولید صنایع چوبی و محصول نهایی استفاده می‌شود به شرح زیر می باشد. دراین مطلب سعی شده توضیح اجمالی از نحوه کار اینگونه دستگاه ها داده شود و همچنین استفاده از اینورترها و اتوماسیون صنعتی در بهبود عملکرد و لزوم استفاده از اینورترها برای کنترل دستگاه های صنعت چوب ارائه داده شود.

روند تولید مبلمان به صورت صنعتی به شرح زیر می‌باشد:

اول چوب‌هایی که برای تولید مبل یا دیگر صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد را از جنگل جمع آوری و در مرحله اول به وسیله دستگاه برش CNC به صورت تخته در می آورند و با توجه به اولویت برش قطعات چوب برش خورده به سوله خشک کن کارخانه انتقال داده و به مدت حداقل 2 سال نگهداری می کنند در این مرحله به کمک دستگاه رطوبت سنج در چند دوره رطوبت تخته های برش خورده را چک می‌کنند. همچنین چندین مرحله قطعات را جابه جا می‌کنند تا در معرض هوای خشک قرار گیرد و بعد از آن وارد پروسه و چرخه تولید می‌شود. حال اگر این چوب را بخواهند محصول نهایی خود را به صورت مبلمان وارد بازار کنند مراحل زیر را با دستگاه‌های صنعتی طی خواهد کرد.

صنعت چوب

محصول اولیه (تخته های چوب)ابتدا در سالن برش به وسیله دستگاه های برش براساس نوع تولید برش خورده و با توجه به الگوهایی که برای قطعات چوب طراحی می‌شود توسط دستگاه های CNC به الگوهایی که بر روی قطعات طراحی می شود به قطعات اول محصول تبدیل می شود وبعد از آن در سالن‌های پرداخت و ابزار زنی با توجه به نوع محصول فرم گیری شده و درنهایت به شکل نهایی می رسند.

در سالن بخار به وسیله دستگاه بخار کلیه قطعات واتصالات به هم وصل می شوتد، در مرحله بعد به وسیله دستگاه های مونتاژ قطعات چوب متصل شده وبعد ازآن قطعات مونتاژ شده به سالن رنگ کاری انتقال داده شده وتوسط دستگاه‌های اکسترودرو میکسر مخصوص رنگ کاری می شود.

صنعت چوب

قبل از رنگ کاری با استفاده ازلیسه کاری و سنباده‌های مختلف به صورت صیقلی و نرم و صاف در آمده و آماده رنگ اولیه می‌شود. درآخر قطعات رنگ شده به قسمت دستگاه‌های جلاکاری می‌روند.

استفاده اینورتر در این گونه‌ صنایع برای دستگاه‌ها از سالیان گذشته متداول بوده است در گذشته از اینورترهایی با توان دو برابر موتور استفاده می‌گردید ولی اکنون با استفاده از چاپر و مقاومت درایوی نزدیک به توان موتور استفاده می شود.

گروه مهندسی بازرگانی الکتریکالا می‌تواند مشاورو مجری پروژهای تولید کنندگان گرامی باشد.

   

تمامی حقوق این وب سایت برای شرکت الکتریکالا محفوظ است

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت