گروه فنی مهندسی الکتریکالا

صنعت بسته بندی

تاریخچه صنعت بسته بندی :

بسته‌ بندی در ابتدا با استفاده از موادی که در طبیعت وجود داشت مانند برگ درختان آغاز و به مرور تولیدات در تعداد بالاتر محصولات با مواد بافتنی و یا ظروف انجام می‌شده است.

تخمین زده‌ شده است که شیشه و چوب هم موادی هستند که حدود تقریبا۵۰۰۰ سال برای بسته‌ بندی مورد استفاده بوده‌اند.

در سال ۱۸۲۳ پیتر دوراند انگلیسی اولین ابداع کننده برای قوطی‌های فلزی شد به عنوان اولین بسته‌ بندی ساخته‌شده از ورقه‌های فلزی بود.

در همین زمان بود که کاغذ و مقوا به عنوان دو ماده مهم در بسته‌ بندی مورد استفاده قرار گرفتند که بعدها با ابداع پلاستیک این ماده رفته رفته جایگزین کاغذ و فلز شد.
بعد از جنگ جهانی دوم استفاده گسترده از پلاستیک در بسته‌ بندی آغاز شد.

صنعت بسته بندی

بسته بندی چیست؟

بسته بندی پروسه ی محافظت از محصولات برای ذخیره و عرضه به بازار و فروش بهتر محصولات بسته بندی شده می‌باشد. همچنین به روند طراحی و ارزیابی محصول و تولید پوشش های بسته بندی نیز گفته می‌شود. به یک سیستم هماهنگ و یکپارچه برای تهیه کالا و انبارداری وحمل ونقل و تدارکات آن نیز اطلاق می‌شود.

ماشین آلات بسته بندی از قبیل دستگاه های زیر می‌باشد:

ماشین آلات پرکن، ماشین آلات پرکن، ماشین آلات برش، ماشین آلات توزین، ماشین آلات کششی، ماشین آلات بسته بندی کوچک، ماشین آلات باندینگ، ماشین آلات کارتن زنی، ماشین آلات تسمه نقاله

دستگاه های پر کاربرد:

دستگاه بسته بندی عمودی:

دستگاه بسته بندی عمودی که عمدتا برای پر کردن از قانون جاذبه استفاده می‌کند.

محصول ابتدا توسط نوار نقاله به وسیله بالابرهای خاصی به سمت بالا هدایت می‌شود وروی سطحی که به اسم دستگاه وزن کن ریخته می‌شود و با استفاده از قانون جاذبه مواد غذایی به سمت پایین ریخته می‌شود.

دستگاه های وزن کن معمولا با فناوری پیشرفته ای که دارد محاسبات انجام می‌دهد بعد از آن هر محصول با هر وزنی در مسیرهای مختلف هدایت می‌شود به این مسیرها ویر گفته می‌شود.

صنعت بسته بندی

دستگاه بسته بندی افقی:

این دستگاه‌ها عموم برای بستن شیرینی کیک و بیسکیوت استفاده می‌شود.چون در بسته بندی عمودی این نوع محصولات آسیب می‌بیند.

ابتدا محصول روی نوار نقاله می‌رود و روی تمامی جهات آن سلفون می‌کشد.

صنعت بسته بندی

دستگاه بسته بندی پری مید:

این دستگاه فقط عمل بستن را انجام می‌دهد به این معنا که یک سمت بسته بندی شده و این دستگاه فقط عمل بستن سمت دیگر بسته را انجام می‌دهد.

دستگاه پرکن مایعات:

طرز کار این دستگاه استفاده از پمپ برای پرکردن به نسبت غلظت مایعات است.

اینورتر یا درایو راه انداز موتور:

یک قطعه بسیار مهم و کاربردی در تجهیزات صنعتی می باشد که دربخش‌های مختلف صنعت کاربرد دارد. امروزه شرکت‌های متعددی در زمینه اتوماسیون صنعتی در تولید و ساخت اینورتر فعالیت می کنند.

شرکت های بسیاری در زمینه تولید اینورتر فعال هستند اما برندهای بسیار معتبر اتوماسیون صنعتی نظیر امرن ، ال اس ، اشنایدر الکتریک و یاسکاوا در زمینه تمامی تجهیزات صنعتی به خصوص تولید اینورتر هایی با قدرت و کیفیت بسیار بالا برای کنترل خطوط صنایع مخصوصا صنعت بسته بندی اینورترهای خود را با تنوع بسیار زیاد برای این صنایع به بازار عرضه کردند.

وجود این اینورترها در راه اندازی خطوط تولید کاملا ضروری،پر کاربرد و باعث صرفه جویی در انرژی وقت و هزینه‌های نگهداری از دستگاه بسته بندی در این صنعت می‌باشد.

گروه مهندسی بازرگانی الکتریکالامی‌تواند مشاورو مجری پروژهای تولید کنندگان گرامی باشد.

تمامی حقوق این وب سایت برای شرکت الکتریکالا محفوظ است

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت