گروه فنی مهندسی الکتریکالا

درایوهای سری MX پرتو صنعت مخصوص سیستم های پمپ

اینورترهای سری MX مخصوص سیستم‌های پمپ  طراحی شده اند. و در سیستم هایی که چندین پمپ  به‌صورت موازی با هم کار می کنند استفاده می شود. در کاربرد پمپ متناسب با مصرف باید فشار خروجی سیستم با استارت پمپ ها و تنظیم دور نمی باشد و کنترل تمام مجموعه توسط خود PLC آنها ثابت بماند. بنابراین دیگر نیازی به سیستم‌های جانبی کنترل نظیر اینورتر انجام می گیرد.

برای این منظور از یک کارت آپشن رله که 8 عدد رله کنترلی روی آن قرار دارد استفاده می گردد. در ضمن 3 عدد رله نیز بر روی برد کنترل اینورتر موجود است و مجموعا 11 رله کنترل در دسترس می باشد.

درایوهای سری MX پرتو صنعت مخصوص سیستم های پمپ

مشخصه های اصلی دستگاه:
1-رنج ولتاژ ورودی: 380V±15%

2-رنج فرکانس ورودی:   63 ~ 47  هرتز

3-رنج توان: 132 ~ 4 کیلووات

4-رنج ولتاژ خروجی: صفر تا ولتاژ نامی ورودی

5-رنج فرکانس خروجی: 400 ~ 0 هرتز 

6-راکتور DC داخلی در توان‌های 18.5 تا 90 کیلووات 

درایوهای سری MX پرتو صنعت مخصوص سیستم های پمپ

مشحصات مخصوص کنترل پمپ
کنترل چندین پمپ موازی، به‌صورت همزمان و ثابت نگه داشتن مقدار فشار یا دبی سیستمتا سه پمپ بدون کارت آپشن کنترل می شود و با کارت آپشن تا 9 پمپ قابل کنترل می باشد. دارای ساعت داخلی می باشد تا امکان کنترل فشار بر اساس زمان و قابلیت بالا وجود داشته باشد

تابع صرفه جویی انرژی: وقتی دبی کمتر از حد لازم باشد سیستم به‌صورت اتوماتیک متوقف می شود و در حالت آماده  به‌کار می ماندکنترل پمپ نرمال، پمپ دورمن و پمپ لجن کش ، تا 8 پمپ مختلف به‌صورت اتوماتیک بر اساس فیدبک فشار

جریان نامی هر پمپ به‌صورت جداگانه ذخیره می شود تا حفاظت های لازم انجام گیرد.  تابع جابه‌جایی پمپ ها بر اساس زمان که باعث می شود زمان کارکرد پمپ‌ها یکسان باشد.دارای تابع تعقیب سرعت جهت استارت موتوری که در حال چرخش است

تابع wake up و sleep جهت خاموش و روشن شدن موتور به هنگام قطع کل بار سیستم پمپ

مشخصه I/O کنترل
هشت ورودی دیجیتال قابل برنامه ریزی

دو ورودی آنالوگ (AI1,AI2) 

سه رله خروجی و قابل توسعه با کارت آپشن هشت رله اضافی دیگر

یک خروجی آنالوگ 0/4~20mA  یا 0~10V

خروجی مد باس RS485

اینترفیس جهت پانل خارجی

توابع کنترل اصلی

مد کنترل V/F

ظرفیت اضافه جریان: 60 ثانیه با 120% اضافه جریان یا 10 ثانیه 150% اضافه جریان  

رنج تنظیم سرعت: نسبت 1:100

فرکانس Carrier 

رفرنس سرعت: کی پد، ورودی آنالوگ، ارتباط سریال مدباس

فرمان حرکت : از روی پانل (KeyPad) و یا ترمینال‌های دیجیتال ویا دریافت فرمان از طریق مدباس

قابلیت تزریق جریان DC جهت ترمز دینامیکی در استارت و استپ

تابع رگوله ولتاژ (AVR) به هنگام تغییرات ولتاژ ورودی

تشخیص 26 نوع فالت شامل اضافه جریان و ولتاژ کم و خطای فاز وغیره

اینورتر سری MX با پرفورمنس کنترل فشار در سیستم‌های پمپ انتقال آب ، تغذیه آب شیرین و کنترل سطح مخازن و تابع زمانی ساعت در جهت برآوردسازی تابع های زمانی سیستم‌های پمپ طراحی شده است . توابع اصلی این کنترل دورها در ذیل آمده است.

جهت کنترل فشار در پمپ‌ها از سنسور فشار استفاده می گردد. جهت توضیحات پارامترها و نصب به کتابچه نصب و راه اندازی مراجعه نمائید. 

 درایوهای سری MX پرتو صنعت مخصوص سیستم های پمپ

سیستم کنترل موتور پمپ ها به دو شکل ذیل می تواند استفاده گردد :

الف- یک موتور پمپ به‌صورت دور متغیر و تحت کنترل درایو و نه دستگاه الکتروموتور پمپ به‌صورت دور ثابت و به‌صورت  راه اندازی مستقیم با شبکه یا ستاره/مثلث یا با راه انداز نرم موتور استارت و استپ می‌شوند.

در نرم افزار نه الکتروموتور با لیبل " A,B,C,D,E,F,G,H,I" شناخته می‌شود ودر صورت عدم استفاده از کارت اضافی یک الکتروموتور توسط خود درایو کنترل سرعت شده وتنها دو الکتروموتور با لیبل "H" "I" توسط دو رله روی برد کنترل به شبکه و رله سوم روی همین برد به‌عنوان فرمان پمپ کوچک سوم می‌تواند جهت تامین فشار رفرنس، به هنگام Sleep به عنوان Dormancy Pump استفاده شود. 

در ادامه توضیحات مربوط به کنترل کاربرد پمپ آمده است.
کنترل یک پمپ توسط درایو و استارت سایر پمپ‌ها به‌صورت مستقیم با شبکه:

در شکل زیر پمپ "A" تحت کنترل درایو می‌باشد. و سایر پمپ ها بصورت مستقیم و با دور ثابت استارت می شوند.

لازم به ذکر است سری MX می‌تواند ده پمپ متشکل از یک پمپ تحت کنترل درایو و نه پمپ متصل به شبکه (1+9) را تحت کنترل فشار رفرنس کنترل نماید.

ب -  راه اندازی تمام پمپ ها توسط درایو و تحویل آنها بصورت تک تک به شبکه:   ماکزیمم  تعداد چهار دستگاه الکتروموتور پمپ بدین صورت که شروع راه اندازی و کنترل سرعت با کنترل دور و نهایتا در صورت رسیدن به دور نامی، تحویل شبکه میشوند (هشت رله متناظر با هشت کنتاکتور که چهار تای آن به درایو و چهارتای دیگر به شبکه متصل میشوند. پمپ های با لیبل D و C و B و A در شکل زیر) و تعداد دو دستگاه الکتروموتور پمپ بصورت دور ثابت با شبکه (پمپ های با لیبل H و I )

 سایر قابلیتهای دستگاه MX به شرح ذیل می باشد:

1.  قابلیت تعریف فشارهای مختلف درهشت بازه زمانی در طول شبانه روز پیش بینی شده است . لذا نیاز به تنظیم ساعت  داخلی دستگاه با ساعت حقیقی می‌باشد. این مشخصه امکان  تنظیم  فشار در ساعات پیک بار و ساعات بی باری به‌صورت متفاوت را می‌دهد.

2. قابلیت تعریف شانزده فشار رفرنس پیش تنظیم با انتخاب چهار ورودی دیجیتال به‌صورت اعداد باینری صفر تا 15 پیش بینی شده است و این قابلیت می‌تواند درکابردهائی نظیر مزارع تحت فشار با تغییر در منطقه آبیاری تحت فشار، رفرنس فشار را تغییر داد. همچنین می‌توان در شبکه های توزیع با توجه به نیاز بهره بردار فشار مطلوب را بصورت فشار پله ای تغییر داد.

3. تابع Sleep یا تابع خاموش کردن موقت پمپ ها به جهت توقف مصرف پیش بینی شده است. در ضمن روشن شدن پمپ Dormancy یا به‌عبارتی پمپ کوچک موازی پمپ های اصلی با کاربرد ایجاد فشار مطلوب در شبکه به هنگام توقف کل پمپ های اصلی نیز مکمل تابع Sleep  می‌باشد. لذا با تعریف یکی از رله ها به‌عنوان فرمان کنتاکتور Dormancy Pump ، به‌صورت اتوماتیک به هنگام Sleep روشن شده و مجددا پس از استارت پمپ های اصلی در  شرایط Wakeup خاموش می‌شود. انتخاب شرایط شروع به کارکرد پمپ های اصلی یا به اصطلاح Wakeup براساس تعریف فشار و تاخیر زمانی متناسب می‌باشد. جهت روشن شدن پمپ Dormancy ، تولرانس فشار از فرکانس مرجع قابل تعریف است. 

4. یکی از توابع سیستم پمپ، روشن شدن چرخشی پمپ های خاموش به جهت عدم زنگ زدگی و خوردگی این پمپ ها به‌صورت زمانی می‌باشد. و همچنین باعث کارکرد یکسان تمام پمپ‌ها از نظر زمانی می شود.  این تابع زمانی جهت پمپ های تحت کنترل دور متغییر و پمپ های فرکانس ثابت متصل به شبکه به‌صورت مستقل قابل تعریف است.

5. قابلیت تامین سطح مطلوب آب مخازن توسط گروه پمپ های موازی پیش بینی شده است. لذا با توجه به ارتفاع سطح مطلوب آب، درایو پمپ را تحت کنترل می گیرد. جهت تعیین سطح مخزن می‌تواند به‌صورت سیگنال آنالوگ از سنسور سطح آب در مخزن ویا به‌صورت سه میکروسوئیچ سطح UP و Down و Shortage استفاده شود. استفاده از سنسور سطح مخزن به‌صورت آنالوگ با قابلیت تعیین رفرنس سطح ، به‌صورت پیوسته کنترل دقیق سطح مطلوب مخزن امکان پذیر می‌باشد

6. قابلیت تعریف پمپ لجن کش جهت تخلیه لجن کف مخازن با استفاده ازمیکروسوئیچ های تعیین سطح لجن در مخزن وجود دارد. این قابلیت توسط تعریف دو ورودی دیجیتال به‌عنوان حداقل و حداکثر لجن کف مخزن و تعریف یکی از رله ها به‌عنوان فرمان استارت به شبکه (DOL) یا سافت استارت) انجام می‌شود.

7. امکان استارت دستی هر پمپ با درایو و سپس تحویل به شبکه جهت تست و سرویس پمپ‌ها وجود دارد

8.امکان تعریف ورودی دیجیتال برای هر پمپ به منظور نشان دادن آماده به‌کار بودن هر پمپ یا تحت سرویس بودن آن وجود دارد.  در پروسه  تثبیت فشار سیستم، درصورت کارنکردن هر یک از پمپ ها، سیستم از پمپ بعدی استفاده می‌کند و پمپ معیوب را ثبت می کند.

9. هشدار Warning روی پانل و یا فعال کردن رله های خروجی برد کنترل، به هنگام کاهش و یا افزایش بیش از فشار ازحدود تعیین شده در نرم افزار.

جهت اطلاعات تکمیلی تنظیمات  و کاربردها به  دستورالعمل راه اندازی MX مراجعه نمائید.

 

تمامی حقوق این وب سایت برای شرکت الکتریکالا محفوظ است

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت