گروه فنی مهندسی الکتریکالا

توضیحات پلاک دستگاه پرتو صنعت

قبل از نصب، ابتدا پلاک دستگاه خریداری شده را خوانده و از مناسب بودن جریاندهی و ولتاژ آن برای موتور تحت کنترل این درایو اطمینان حاصل نمائید. پلاک درایو به‌صورت زیر می‌باشد. برای تعیین جریان های ورودی و خروجی و توان دستگاه به جدول مشخصات توان وجریان دستگاه‌ها مراجعه نمایید.

 

 


 

لیبل دستگاه نشان دهنده مشخصات دستگاه‌ها و شماره سریال آنها می باشد که بر روی بدنه دستگاه نصب گردیده است. بر روی لیبل توان و جریان دستگاه برای حالت بار سنگین یا گشتاور ثابت (Heavy duty) نوشته شده است.برای بارهای سبک یا گشتاور متغیر (Light duty) می توان از رنج پایین تر درایو استفاده کرد. برای انتخاب مناسب درایو متناسب با نوع بار (سبک LD، سنگین HD) از جدول مشخصات توان و جریان درایوها استفاده نمایید. بارهایی که توسط درایو کنترل می شوند به طور کلی به دو گروه تقسیم بندی می‌شوند : گشتاور ثابت و گشتاور متغیر. بارهای گشتاور ثابت نیاز به گشتاور راه اندازی بالایی دارند و نیز باید ظرفیت جریان اضافه بارآن ها‌نیز بیشتر باشد. بارهای گشتاور ثابت شامل بارهایی مانند جرثقیل ها،آسیاب‌ها،اکسترودرهاو کمپرسورها می‌باشند. بارهای گشتاور متغیر نیاز به گشتاور راه اندازی پایینی دارند و همچنین ظرفیت اضافه جریان آنها نیز پایین می باشد. بارهای گشتاور متغیر شامل بارهایی مانند پمپ های گریز از مرکز و فن ها و میکسرهای ساده می‌باشند. صرفه جویی در مصرف انرژی، در کاربردهای گشتاور متغیر بسیار بیشتر از کاربردهایی است که در آنها گشتاور ثابت است. 

درایوهای EZ در مد کنترل برداری دارای 150 درصد گشتاور راه اندازی می باشند که از این جهت برای راه اندازی بارهای گشتاور ثابت کاملا مناسب بوده و در این حالت کافیست توان درایو برابر با توان موتور انتخاب گردد.

 

تمامی حقوق این وب سایت برای شرکت الکتریکالا محفوظ است

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت