گروه فنی مهندسی الکتریکالا

اینورتر در صنعت سیمان

کاربرد اینورتر در صنعت سیمان:

سیمان از انواع مصالح پرکاربرد ساختمانی است که به خاطر خاصیت چسبندگی و افزایش استحکام در مجاورت هوا و آب که دوام آن را نامحدود کرده است، مورد توجه بسیاری قرار دارد. سیمان ترکیبی است از آهک (اکسید کلسیم) با سایر اکسیدها نظیر اکسید سیلیسیم، آهن و آلومینیوم که در اثر ترکیب با آب قابلیت چسباندن ذرات به یکدیگر و ایجاد جسمی منسجم و یکپارچه را پیدا می کند.

حال به توضیح فرآیند تولید سیمان می‌پردازیم:

روش‌های تولید سیمان به 3 روش تر و نیمه تر و خشک صورت می‌گیرد. این روش‌ها بستگی به غلظت مواد خام و میزان آب مورد استفاده دارد که سیستم تولید در کشور ما غالبا روش خشک می باشد.  

چهار مرحله اصلی در در تولید سیمان به روش خشک وجود دارد:

الف) استخراج مولد اولیه از معدن

ب) خرد کرن و آسیاب کردن مواد خام

ج) ترکیب مواد به نسبت مناسب

د) پخت مخلوط تهیه شده در کوره (سیستم پخت)

ه) کلینکر (به معنای آسیاب کردن محصول پخته شده)

مواد خام در ابتدا از معادن استخراج شده و سپس با استفاده از دستگاه‌های خردکن سنگ و بالمیلبه پودر تبدیل شده و به نسبت لازم درمیکسر با هم مخلوط شده و برای حذف مواد آلی موجود، شسته می شود. مواد پودر شده و آب ناشی از شستن به کانال آسیاب جهت اختلاط فرستاده می شود. ماده حاصل چسبناک بوده که slurry یا دوغاب نامیده می شود که دارای 38 الی 40 درصد آب می‌باشد که در مخازن برای آماده سازی قبل از آسیاب نگهداری می شود.در آسیاب کلینکر(سنگ زنی)، آسیاب می شوند و در کوره دوار(Rotary kiln) مواد تحت حرارت مخلوط شده و دوباره در کولرهای صنعتی خنک می شوند و در نهایت دوباره آسیاب شده و در سیلوها ذخیره می شوند. در نهایت برای بسته‌بندی با استفاده از نوار نقالهو دستگاه های پانچ و سایر تجهیزات بسته بندی و به مشتری عرضه می‌گردد.

تمامی حقوق این وب سایت برای شرکت الکتریکالا محفوظ است

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت