چگونه یک اینورتر مناسب انتخاب کنیم؟
اولین چیزی که نیاز دارید یک الکتروموتور است. وظیفه ی یک درایو فرکانس متغیر راه اندازی موتور با سرعت های متفاوت است. بنابراین بیشتر موتورهایی که برای درایو های فرکانس متغیر استفاده می کنید موتورهای القایی سه فاز (آسنکرون) هستند ، موضوعی که امروزه اهمیت زیادی دارد این است که در حال حاضر امکان استفاده از موتور های سنکرون وجود دارد.  همچنین میتوانید از نوع خاصی از موتورهای تک فاز نیز استفاده کنید که در این صورت باید درایو های تک فاز مخصوصی را به کار بگیرید با این حال ما همچنان توصیه می کنیم که از موتور های تک فاز با درایو های فرکانس متغیر استفاده نکنید .
ممکن است شما برق سه فاز نداشته باشید که اصلا جای نگرانی نیست ، این درایو ها می توانند ولتاژ موتور سه فاز را برای شما تولید کنند . به عنوان مثال می توانید از یک درایو با ورودی 220v تک فاز برای تولید 220v سه فاز استفاده کنید
اقدام بعدی بررسی پلاک روی الکتروموتور است . اولین چیزی که باید روی پلاک چک کنید ، این است که حتما موتور سه فاز باشد دومین مورد ولتاژ است . مطمئن شوید که ولتاژ موتور با ولتاژ درایو یکسان باشد.  مورد دیگر که باید با دقت بررسی شود FLA (FulL Load Ampere) است که به معنای آمپر در بار کامل است.
شما باید مطمئن شوید که جریان درایو بیشتر از حداکثر جریان موتور در بار کامل باشد . بهتر است که جریان درایو از مقدار آمپر بار کامل موتور بالاتر باشد ، اما این مقادیر میتوانند یکسان هم باشند .
ارتفاع محیط از سطح دریا یکی از موارد مورد توجه می باشد.  مناطقی که بیش از هزار متر از سطح دریا بالاتر می باشد به علت رقیق بودن هوا به ازای هر 100 مترباید  یک درصد بر توان درایو اضافه گردد.

آخرین موردی که باید بررسی شود مقدار اضافه بار است. برخی درایو ها سرعت و گشتاور ثابت و برخی دیگر سرعت و گشتاور متغییری دارند.
بدون در نظر گرفتن درایوهایی با گشتاور ثابت بعضی از آنها در هر دقیقه 110% اضافه بار و بعضی دیگر تا 150% اضافه بار یا حتی مقادیر متفاوت دیگری را می توانند تحمل کنند .
بنابراین اطلاعات ذکر شده را بررسی کنید و ببینید که آیا به آن مقدار ظرفیت اضافه بار، نیاز دارید یا خیر. سپس درایو مناسب خود را انتخاب کنید. برای انتخاب یک درایو مناسب موارد زیادی مانند ولتاژ، جریان، میزان اضافه بار، نوع کاربری موتور (جرثقیل ، پمپ ، فن ، آسانسور و ...) ،سیستم ارتباطی و محیط نصب از المان های مهم هستند .
مورد بعدی در انتخاب  برند اینورتر با توجه به موارد زیر می باشد :
- خدمات پس از فروش و گارانتی
- قیمت آن
-ابعاد درایوتمامی حقوق این وب سایت برای شرکت الکتریکالا محفوظ است

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت